Zimne napoje odchudzaja

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który również zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim przypadku najlepiej zbierają się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego bądź te kruszonego lodu. W internecie oraz pracach kucharskich można odnaleźć mnóstwo przepisów na ciekawe napoje tego sposobu. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, zawsze warto zapoznać się przygotowywać je jedynemu. Stanowi zatem nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale także zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają dużą satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny bądź znajomi, którzy spotkają z wizytą w każdy upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, stanowi obecny o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można zdobyć o dowolnej porze roku, nie tylko latem, a mleko to punkt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedne z najdostępniejszych produktów na placu. Otrzymany napój jest lekki, pyszny i pożywny - wszak każdy gęsty koktajl można używać jak oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym rodzajem napoju jest obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej robić go w czasie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i tanie na wszystkim stoisku. Korzystnym podejściem jest połączenie mleka, truskawek i bananów - ta niesamowita kompozycja będzie doskonałym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Tak można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! A że brzoskwiniowe orzeźwienie? W wypadku brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. Oraz co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pogląd na koktajl i gotowe materiały to dotychczas nie wszystko. Powinien pamiętać podobni sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z pewnej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku istnieje wiele takich artykułów oraz warto przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który tak wykona swoje pragnienia i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyda się nie ale do deserów owocowych, ale także na przykład do przyrządzania mrożonej kawy.