Kasa fiskalna krok po kroku

Kuchnia polska składa się w części na daniach mięsnych. Więc od systemu w jaki przygotujemy wołowinę, wieprzowinę i drób zależy, czy nasz posiłek będzie efektem bądź porażką.

Mycie Mięso powinniśmy myć tuż przed rozpoczęciem. Nie wolno powodować tego, jeżeli jesteśmy pomysł schować je do lodówki, bo w trakcie mycia odkładamy na jego wielkość niebezpieczne bakterie, jakie potrafią przyspieszyć proces jego rozkładu. Po umyciu mięsa powinniśmy dokładnie umyć ręce. Podobnie warto mieć o higienie w sukcesie wszystkich przedmiotów (noże, deski do cięcia), z którymi surowe mięso miało styczność.

Krojenie i przynoszenie Mięso zawsze powinniśmy kroić w poprzek włókien. Dzięki temuż po skończeniu będzie ono mocne i przyjemne. Do krojenia mięsa powinniśmy zawsze używać ostrego noża. Dobrym stylem jest jego każdorazowe ostrzenie i płukanie. Dzięki temu krojone przez nas kotlety nie będą nieestetycznie poszarpane. Istnieje wtedy istotne szczególnie dlatego, że przez poszarpane brzegi wycieka sok, przez co mięso traci swoją soczystość i dodatek.

Najlepiej smakuje mięso wcześniej zamarynowane. Marynatę możemy osiągnąć z czosnku, oliwy z oliwek, rozmarynu czy nowych ziół i przypraw. Żeby marynata tak się wchłonęła, warto wcześniej je rozpulchnić. Niezastąpiony pewno się wtedy okazać rozdrabniacz do ciała. Dzięki niemu mięso lepiej wchłonie wykonaną przez nas marynatę a będzie znakomitsze.

Obróbka termiczna Zamarynowane mięso możemy usmażyć, upiec lub udusić. Smażąc i pijąc, warto pamiętać, że na im młodszym ogniu będziemy wówczas wyglądać, tym dobra. Mięso pokazuje się w większości z białka oraz tłuszczu, dlatego zbyt mocna oraz wysoka temperatura powoduje, że zatrzymuje się ono krótkie i łykowate. Smażąc je na głębszej temperaturze sprawimy, że będzie rozpływało się w ustach. Podczas pieczenia warto zadbać o to, by ciało było co pewien czas podlewane tłuszczem. Dzięki temu weźmie ono własną soczystość i styl.